Októberben az a megtiszteltetés ért, hogy a Miskolci Egyetemet képviselve előadást tarthattam a tumoros megbetegedések holisztikus szemléletű terápiás lehetőségeiről a Magyar Integratív Medicina Alapítvány and Magyar Akupunktúrás Orvosok Társaságának éves kongresszusán. A konferencia második napjának témája a gyógyításban szükséges paradigmaváltás volt. Nem véletlenül került ide az én előadásom, ami lényegében arról szólt, hogy hogyan érdemes a jelenleg az allopátiás orvoslásban alkalmazott terápiákat átértékelni és más – kevésbé agresszív -alternatívák felé nyitni. A nyitást – véleményem szerint – az teszi indokolttá, hogy a mostani módszerek, ha megnézzük a betegséggel kapcsolatos statisztikákat, akkor nem tűnnek igazán hatékonynak, vagyis érdemes lenne számításba venni más lehetőségeket a terápiában.
„Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és közben azt várni, hogy az eredmény más legyen.”
(Albert Einstein)
Az én megközelítésem kettős…az előadásomban azt szerettem volna bemutatni, hogyan alkothat egy komplett és hatékony terápiát tumoros megbetegedések esetén, egy holisztikusan gondolkodó életfilozófiai- és gyógyító rendszer az ájurvéda és a tumoros megbetegedések gyógykezelésére használt modern eszköz, a lokális-, vagy elektro-hipertermia együttes alkalmazása. Ez a téma egyébként az egyetemi szakdolgozatom témája is.
A lokális hipertermia
A lokális hipertermia a klasszikus hipertermia elvén alapszik, mely alapvetően nem modern eljárás, hiszen Hippokratész is használta emlőtumor gyógyítására. A módszer célja hőbevitel által, a sejt körüli folyadékban történő közvetlen energiaelnyelés elérése és a rákos sejtek membránjainak roncsolása. A technológia fejlődésével a hipertermia hatalmas átalakuláson ment keresztül, hiszen lehetővé vált az elektromágneses mezőkkel történő, mélyre hatoló energiabevitel is. Az elektro-hipertermiás rendszer az applikációs elektródák között, nagy kiterjedésű, homogén elektromos mezőt hoz létre. A kezelés során a beteg képezi a két applikációs elektróda közötti „ellenállást”, ezáltal nem csak a rezgőkör, hanem a terápia aktív részévé is válik és az én elgondolásomban ennek is igen nagy jelentősége van. A hipertermia egyébként az onkológiai protokollban szereplő terápiás eszköz, ezért is tartom fontosnak, hogy megvizsgáljuk a használatának az esetleges újabb lehetőségeit.
Kéz a kézben...
A modern orvostudomány a technikai eszközök rohamos fejlődése mellett – aminek egyébként rengeteg csodás eredménye van -, jelentősen eltávolodott a betegségek holisztikus megközelítésétől. Ezzel szemben az ájurvéda komplex megközelítése nem csak a kialakult betegség tényét és a betegség által érintett szervrendszert kezeli, hanem a betegség folyamatát, a beteg környezetéhez való viszonyát, valamint a betegség testi és mentális kialakulásának okát is vizsgálja, a nagyobb kép megismerése pedig hatékonyabbá teszi a terápiát.
Az előadásom és a szakdolgozatom második része ezért is szól erről, és azokról a fantasztikus gyógynövényekről, amelyek rékellenes és gyulladáscsökkentő, vagy éppen antioxidáns hatóanyagai erőteljes támogatást jelentenek a szervezetnek, amikor az éppen a nem kívánatos sejtek elpusztításán dolgozik.
Fontos tudni, hogy én nem vagyok orvos, a dolgozatom saját tapasztalataim és több éve tartó folyamatos tanulásom eredménye. Ez a tanulás még egy ideig biztosan nem ér véget, vagyis folyamatosan bővül, alakul.
Ebben a rövid összegzésben tehát azt osztom meg, ahol most tartok…és teszem ezt azzal a céllal, hogy akik ilyen komoly betegséggel találkoznak életük során, esetleg kapjanak egy újabb nézőpontot és talán néhány hasznos információt.
Úgy gondolom, hogy a terápia talán legfontosabb része az, hogy Te, aki nem vagy egészséges megértsd, hogyan kerültél ebbe a helyzetbe és mit kell tenned hozzá, hogy megold. Hogy megértsd, hogy az életed és az egészséged a Te kezedben van és az orvosaid, segítőid, szeretteid, akik mindent megtesznek Érted, nem helyettesítenek Téged a folyamatban. Az kezelőorvosod, aki nélkülözhetetlen, nem helyetted teszi amit tesz, hanem Érted.
Ezért az egyik legfontosabb fegyvered a gyógyulásban a tudásod és a tudatosságod.
Így nem elszenvedője lehetsz a betegségnek és a kezelésednek, hanem részese a gyógyulásod folyamatának.
És végül a konferencián készült rövid videót itt nézheted meg:
Feel free to reach out!
Namaste,

